2x3w Lisse LED Up/Down Wall Light 12v Outdoor Havit Lighting - HV3642T-BLK-12V, HV3642T-WHT-12V

2x3w Lisse LED Up/Down Wall Light 12v Outdoor Havit Lighting - HV3642T-BLK-12V, HV3642T-WHT-12V
Specifications:
- Input Voltage: 12v DC
- Power: 6w (2x 3w)
- IP Rating (IP): IP54
- Material: Aluminium
- Colour: Matt Black, Matt White
- Lumens (lm): Cool White 6000k, 2x260lm* | Warm White 3000k, 2x240lm*
- Colour Temperature: Warm White, Cool White & Daylight all in one with switch inside fitting.
- Dimmable: No
- Warranty: 3 Years Replacement**
Order Code:
- HV3642T-BLK-12V - Black
- HV3642T-WHT-12V - White
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3642T-BLK-12V, HV3642T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 28mm |
| Length | 115mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 6w |
| Colour Temperature | 3000k, 6000k |
| Lumens | 115lms |
| Voltage | 12v |
| IP Rating | IP54 |
| Dimmable | No |
| Warranty | 2 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
- Input Voltage: 12v DC
- Power: 6w (2x 3w)
- IP Rating (IP): IP54
- Material: Aluminium
- Colour: Matt Black, Matt White
- Lumens (lm): Cool White 6000k, 2x260lm* | Warm White 3000k, 2x240lm*
- Colour Temperature: Warm White, Cool White & Daylight all in one with switch inside fitting.
- Dimmable: No
- Warranty: 3 Years Replacement**
Order Code:
- HV3642T-BLK-12V - Black
- HV3642T-WHT-12V - White
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3642T-BLK-12V, HV3642T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 28mm |
| Length | 115mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 6w |
| Colour Temperature | 3000k, 6000k |
| Lumens | 115lms |
| Voltage | 12v |
| IP Rating | IP54 |
| Dimmable | No |
| Warranty | 2 Years |






















