
Cara Up & Down LED Wall Light Tri-Colour in Black or White Havit Lighting - HV35022T
- Up & down LED wall light
- Aluminium poly powder coated black or white
- PC Diffuser
- 120° Beam angle
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- 2 x 4.5w Built-in LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV35021T-BLK, HV35021T-WHT |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 160mm |
| Width | 40mm |
| Height | 128mm |
| Material | Aluminium |
| Bulbs Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 4.5w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 2x 250lm, 2x 300lm, 2x 280lm |
| Beam Angle | 120° |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2YW |
Original: $73.55
-65%$73.55
$25.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Up & down LED wall light
- Aluminium poly powder coated black or white
- PC Diffuser
- 120° Beam angle
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- 2 x 4.5w Built-in LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV35021T-BLK, HV35021T-WHT |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Length | 160mm |
| Width | 40mm |
| Height | 128mm |
| Material | Aluminium |
| Bulbs Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 4.5w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 2x 250lm, 2x 300lm, 2x 280lm |
| Beam Angle | 120° |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2YW |
























