
Domus Cell TRIO/DALI 9W 5CCT 15D, 24D, 36D, 60D Lamp & Five Colour Switchable Dimmable Kit
The 5CCT means that you have the option to change the colour temperature of the lamp between 2700k, 3000k, 4000k, 5000k & 5700k, so if you aren't sure what colour temperature best suits your home this is the perfect option for you.
- Fully dimmable with most Leading, Trailing and Universal LED Dimmers
- Five colour switchable LED Module - 2700K/3000K/4000K/5000K/5700K
- Complete with Driver, Flex and Plug
- Interchangeable lenses 15°, 24°, 36° or 60°
- DALI Dimmable
- QUINTO - Five Colour Temperature Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | CELL-9-5CCT, CELL-9-5CCT-DALI |
| Product Family | Cell |
| Lamp Colour Temperature | QUINTO |
| Dimmable | Yes |
| Wattage | 3W |
| Input Voltage | 240V |
| Accessory | Downlight Lamp |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
| DALI Category | DALI Downlights |
Â
Variants :
| Colour | TRIO | DALI |
| 5CCT - 15Âș | 26983Â | 21640Â |
| 5CCT - 24Âș | 26982Â | 21639Â |
| 5CCT - 36Âș | 26981Â | 21638Â |
| 5CCT - 60Âș | 26980Â | 21637Â |
Original: $41.90
-65%$41.90
$14.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 5CCT means that you have the option to change the colour temperature of the lamp between 2700k, 3000k, 4000k, 5000k & 5700k, so if you aren't sure what colour temperature best suits your home this is the perfect option for you.
- Fully dimmable with most Leading, Trailing and Universal LED Dimmers
- Five colour switchable LED Module - 2700K/3000K/4000K/5000K/5700K
- Complete with Driver, Flex and Plug
- Interchangeable lenses 15°, 24°, 36° or 60°
- DALI Dimmable
- QUINTO - Five Colour Temperature Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | CELL-9-5CCT, CELL-9-5CCT-DALI |
| Product Family | Cell |
| Lamp Colour Temperature | QUINTO |
| Dimmable | Yes |
| Wattage | 3W |
| Input Voltage | 240V |
| Accessory | Downlight Lamp |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
| DALI Category | DALI Downlights |
Â
Variants :
| Colour | TRIO | DALI |
| 5CCT - 15Âș | 26983Â | 21640Â |
| 5CCT - 24Âș | 26982Â | 21639Â |
| 5CCT - 36Âș | 26981Â | 21638Â |
| 5CCT - 60Âș | 26980Â | 21637Â |
























