
Domus ZOEY-260 Zoey 260MM E27 240V Metal Pendant Light
Zoey 260MM diameter metal pendant offers a contemporary minimalist feel, suitable for hallways, breakfast bench, bedrooms, living rooms, as well as cafes and bars. Available with matching suspension, ceiling canopy, and choice of Brushed Brass, Brushed Copper, Brushed Nickel, Matt Black and Satin White shades.
- Part of a family of small and large hanging pendants
- Requires: 1 x E27 LED Globe (not included)
- 1 Year Replacement Warranty
Specifications:
| Order Code | ZOEY-260 |
| Product Family | Zoey |
| Lamp Base | E27 |
| Application | Metal Pendants |
| Warranty Period | 1Y |
| Warranty Type | Replacement |
| Warranty Period | 1Y |
  Â
Variants :
| Colour | SKU |
| Matt Black | 31377Â |
| Satin White | 31378Â |
| Brushed Brass | 31374Â |
| Brushed Copper | 31375Â |
| Brushed Nickel | 31376Â |
Â
Dimensions:
| Diameter | Ă260mm |
| Overall Height | 1200mm |
| Shade Height | 295mm |
| Canopy Diameter | Ă100mm |
Original: $105.29
-65%$105.29
$36.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Zoey 260MM diameter metal pendant offers a contemporary minimalist feel, suitable for hallways, breakfast bench, bedrooms, living rooms, as well as cafes and bars. Available with matching suspension, ceiling canopy, and choice of Brushed Brass, Brushed Copper, Brushed Nickel, Matt Black and Satin White shades.
- Part of a family of small and large hanging pendants
- Requires: 1 x E27 LED Globe (not included)
- 1 Year Replacement Warranty
Specifications:
| Order Code | ZOEY-260 |
| Product Family | Zoey |
| Lamp Base | E27 |
| Application | Metal Pendants |
| Warranty Period | 1Y |
| Warranty Type | Replacement |
| Warranty Period | 1Y |
  Â
Variants :
| Colour | SKU |
| Matt Black | 31377Â |
| Satin White | 31378Â |
| Brushed Brass | 31374Â |
| Brushed Copper | 31375Â |
| Brushed Nickel | 31376Â |
Â
Dimensions:
| Diameter | Ă260mm |
| Overall Height | 1200mm |
| Shade Height | 295mm |
| Canopy Diameter | Ă100mm |























