
Essil Up & Down LED Wall Light TRI Colour in Black or White Havit Lighting - HV3646T
- Essil Up & down wall light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- Built in 2x 3w LEDÂ
- 2 years replacement warranty
12v model must be used with a suitable 12v DC LED driver
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3646T-BLK-240V, HV3646T-BLK-12V, HV3646T-WHT-240V, HV3646T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 115mm |
| Height | 90mm |
| Depth | 28mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 2x 3w |
| Bulbs Required | 2 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 2x 180lm, 2x 187lm, 2x 195lm |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2YW |
Original: $59.43
-65%$59.43
$20.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Essil Up & down wall light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- Built in 2x 3w LEDÂ
- 2 years replacement warranty
12v model must be used with a suitable 12v DC LED driver
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3646T-BLK-240V, HV3646T-BLK-12V, HV3646T-WHT-240V, HV3646T-WHT-12V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 115mm |
| Height | 90mm |
| Depth | 28mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 2x 3w |
| Bulbs Required | 2 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 2x 180lm, 2x 187lm, 2x 195lm |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2YW |






















