
Havit Lesen 3W LED Adjustable Wall Light White HV3686T-WHT
Introducing the sleek and versatile Lesen adjustable LED reading wall light by Havit. With touch-dimming capabilities and Tri-Coloured LED technology, you have the power to switch between warm, cool, or daylight options with just a flick of a switch. Illuminate your space with the perfect ambiance at your fingertips.
- Single adjustable wall lightÂ
- Aluminium Poly Powder Coated White
- IP Rating: IP20
- Input voltage: 240v AC
- Touch Dimming
- TRI Colour
- 3000k, 4000k, 5500k
- 3w Built-in LED
- 3Â years replacement warranty
| Lights | 1 Light |
|---|---|
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Wattage | 3 Watt |
| Material/Finish | Metal |
| Height: | 130mm |
| Width: | 40mm |
| Projection | 28mm + 115mm |
| Globe Type | LED |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | 20 |
| Voltage | 240V |
| Model | HV3686T-WHT |
Original: $101.33
-65%$101.33
$35.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the sleek and versatile Lesen adjustable LED reading wall light by Havit. With touch-dimming capabilities and Tri-Coloured LED technology, you have the power to switch between warm, cool, or daylight options with just a flick of a switch. Illuminate your space with the perfect ambiance at your fingertips.
- Single adjustable wall lightÂ
- Aluminium Poly Powder Coated White
- IP Rating: IP20
- Input voltage: 240v AC
- Touch Dimming
- TRI Colour
- 3000k, 4000k, 5500k
- 3w Built-in LED
- 3Â years replacement warranty
| Lights | 1 Light |
|---|---|
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Wattage | 3 Watt |
| Material/Finish | Metal |
| Height: | 130mm |
| Width: | 40mm |
| Projection | 28mm + 115mm |
| Globe Type | LED |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | 20 |
| Voltage | 240V |
| Model | HV3686T-WHT |
























