
Revo Double Adjustable LED Wall Light CCT in Black or White Havit Lighting - HV3683T
Specifications:
- Double adjustable wall lightÂ
- Aluminium poly powder coated white
- Tempered glass
- IP Rating: IP65
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- 2 x 9w Built in LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3683T-BLK, HV3683T-WHT |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Diameter | ø55mm |
| Height | 110mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 9W |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000K-4000K-5500K) |
| Lumens | 1620lm-1700lm-1800lm |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |
Original: $172.83
-65%$172.83
$60.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
- Double adjustable wall lightÂ
- Aluminium poly powder coated white
- Tempered glass
- IP Rating: IP65
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- 2 x 9w Built in LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3683T-BLK, HV3683T-WHT |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Diameter | ø55mm |
| Height | 110mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 9W |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000K-4000K-5500K) |
| Lumens | 1620lm-1700lm-1800lm |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 Years |






















