Tivah Single Adjustable Wall Light TRI Colour in Solid Brass Graphite Havit Lighting - HV1275T-HV1277T

Tivah Single Adjustable Wall Light TRI Colour in Solid Brass Graphite Havit Lighting - HV1275T-HV1277T
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Graphite Coloured Solid Brass
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
12v model must be used with suitable 12v DC LED driver
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1275T, HV1277GU10T, HV1277MR16T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Graphite |
| Width | 68mm |
| Projection | 175mm |
| Material | Solid Brass |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Warranty | 3 Years |
Original: $150.17
-65%$150.17
$52.56Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Graphite Coloured Solid Brass
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
12v model must be used with suitable 12v DC LED driver
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1275T, HV1277GU10T, HV1277MR16T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Graphite |
| Width | 68mm |
| Projection | 175mm |
| Material | Solid Brass |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Warranty | 3 Years |
























