
Domus Cell 9W 5CCT 60° T90 Complete Dimmable Downlight Kit - Black/White
The 5CCT means that you have the option to change the colour temperature of the lamp between 2700k, 3000k, 4000k, 5000k & 5700k, so if you aren't sure what colour temperature best suits your home this is the perfect option for you.
Specifications :
| Order Code | CELL-9-5CCT-T90 |
| Product Family | Cell |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | 44 |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 240V |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| Black | 21678 |
| White |
21679 |
Original: $62.75
-65%$62.75
$21.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 5CCT means that you have the option to change the colour temperature of the lamp between 2700k, 3000k, 4000k, 5000k & 5700k, so if you aren't sure what colour temperature best suits your home this is the perfect option for you.
Specifications :
| Order Code | CELL-9-5CCT-T90 |
| Product Family | Cell |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | 44 |
| Wattage | 9W |
| Input Voltage | 240V |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| Black | 21678 |
| White |
21679 |























