
Domus G120 7.8W Dimmable Led Filament Lamp Clear/Frost 240V - B22/E27
- Available in B22 or E27 LED Globe Base
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code |
LF-G120-CLR-B22 LF-G120-CLR-E27 LF-G120-FRS-B22 LF-G120-FRS-E27 |
| Product Family | G120 |
| Colour | Clear/Frost |
| Lamp Colour Temperature | 2700/6500K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 124MM |
| Length (mm) | 170MM |
| Wattage | 7.8W |
| Lumen Output | 1055LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | G120 |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| TYPE | B22/2700K | B22/6500K | E27/2700K | E27/6500K |
| Clear | 65942 | 65943 | 65944 | 65945 |
| Frosted | 65986 | 65987 | 65988 | 65989 |
Original: $12.06
-65%$12.06
$4.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Available in B22 or E27 LED Globe Base
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code |
LF-G120-CLR-B22 LF-G120-CLR-E27 LF-G120-FRS-B22 LF-G120-FRS-E27 |
| Product Family | G120 |
| Colour | Clear/Frost |
| Lamp Colour Temperature | 2700/6500K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 124MM |
| Length (mm) | 170MM |
| Wattage | 7.8W |
| Lumen Output | 1055LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | G120 |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| TYPE | B22/2700K | B22/6500K | E27/2700K | E27/6500K |
| Clear | 65942 | 65943 | 65944 | 65945 |
| Frosted | 65986 | 65987 | 65988 | 65989 |























