
Domus G95 RETRO 3.5W Led Filament Lamp Dimmable 240V - B22/E27
- Amber Glass Finish
- Dimmable
- 2 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | LRF-G95 |
| Product Family | LED Retro |
| Colour | Amber |
| Lamp Colour Temperature | 1800K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 95MM |
| Length (mm) | 144MM |
| Wattage | 3.5W |
| Lumen Output | 120LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | G95 |
| CRI | 70 |
| Warranty Period | 2Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| E27 | 65957 |
| B22 | 65956 |
Original: $22.06
-65%$22.06
$7.72Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Amber Glass Finish
- Dimmable
- 2 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | LRF-G95 |
| Product Family | LED Retro |
| Colour | Amber |
| Lamp Colour Temperature | 1800K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 95MM |
| Length (mm) | 144MM |
| Wattage | 3.5W |
| Lumen Output | 120LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | G95 |
| CRI | 70 |
| Warranty Period | 2Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| E27 | 65957 |
| B22 | 65956 |























