
GLS 7.8W Dimmable Led Filament Lamp -Clear, Frost- 240V - E27/ B22
- Available in B22 or E27 LED Globe Base
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code |
LF-A60-CLR-E27 LF-A60-CLR-E27 LF-A60-FRS-B22 LF-A60-FRS-E27 |
| Product Family | A60 |
| Colour | Clear |
| Lamp Colour Temperature | 2700/6500K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 60MM |
| Length (mm) | 102MM |
| Wattage | 7.8W |
| Lumen Output | 1050-1055LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | GLS |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| TYPE | B22/2700K | B22/6500K | E27/2700K | E27/6500K |
| Clear | 65930 | 65931 | 65932 | 65933 |
| Frosted | 65974 | 65975 | 65976 | 65977 |
Original: $9.21
-65%$9.21
$3.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Available in B22 or E27 LED Globe Base
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code |
LF-A60-CLR-E27 LF-A60-CLR-E27 LF-A60-FRS-B22 LF-A60-FRS-E27 |
| Product Family | A60 |
| Colour | Clear |
| Lamp Colour Temperature | 2700/6500K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 60MM |
| Length (mm) | 102MM |
| Wattage | 7.8W |
| Lumen Output | 1050-1055LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | B22/E27 |
| Application | GLS |
| CRI | 80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Variants :
| TYPE | B22/2700K | B22/6500K | E27/2700K | E27/6500K |
| Clear | 65930 | 65931 | 65932 | 65933 |
| Frosted | 65974 | 65975 | 65976 | 65977 |























