
Domus GU10 6W LED Tricolour Dimmable Lamp 240V
- Fully dimmable with most Leading, Trailing and Universal LED Dimmers
- Indoor Use Only
- 3 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | KEY-GU10-TRIO |
| Product Family | GU10 |
| Lamp Colour Temperature | 3K/4K/65K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 50MM |
| Length (mm) | 65MM |
| Wattage | 6W |
| Lumen Output | 500-550LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | GU10 |
| Application | GU10 |
| CRI | <80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Original: $9.21
-65%$9.21
$3.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Fully dimmable with most Leading, Trailing and Universal LED Dimmers
- Indoor Use Only
- 3 Year Replacement Warranty
Specifications :
| Order Code | KEY-GU10-TRIO |
| Product Family | GU10 |
| Lamp Colour Temperature | 3K/4K/65K |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 50MM |
| Length (mm) | 65MM |
| Wattage | 6W |
| Lumen Output | 500-550LM |
| Input Voltage | 240V |
| Lamp Base | GU10 |
| Application | GU10 |
| CRI | <80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |























