
Domus LUNA-400 Luna 400mm E27 240V Metal Pendant Light
Luna 400MM diameter metal pendant offers a contemporary minimalist feel, suitable for hallways, breakfast bench, bedrooms, living rooms, as well as cafes and bars. Available with matching suspension, ceiling canopy, and choice of Matt Black and Satin White shades.
- Requires: 1 x E27 LED Globe (not included)
- 1 Year Replacement Warranty
Specifications:
| Order Code | LUNA-400 |
| Product Family | Luna |
| Lamp Base | E27 |
| Application | Metal Pendants |
| Warranty Period | 1Y |
| Warranty Type | Replacement |
  Â
Variants :
| Colour | SKU |
| Matt Black | 31366Â |
| Satin White | 31367Â |
Â
Dimensions:
| Shade Diameter | Ă400mm |
| Overall Height | 1200mm |
| Shade Height | 220mm |
| Canopy Diameter | Ă100mm |
Original: $127.02
-65%$127.02
$44.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Luna 400MM diameter metal pendant offers a contemporary minimalist feel, suitable for hallways, breakfast bench, bedrooms, living rooms, as well as cafes and bars. Available with matching suspension, ceiling canopy, and choice of Matt Black and Satin White shades.
- Requires: 1 x E27 LED Globe (not included)
- 1 Year Replacement Warranty
Specifications:
| Order Code | LUNA-400 |
| Product Family | Luna |
| Lamp Base | E27 |
| Application | Metal Pendants |
| Warranty Period | 1Y |
| Warranty Type | Replacement |
  Â
Variants :
| Colour | SKU |
| Matt Black | 31366Â |
| Satin White | 31367Â |
Â
Dimensions:
| Shade Diameter | Ă400mm |
| Overall Height | 1200mm |
| Shade Height | 220mm |
| Canopy Diameter | Ă100mm |























