
Domus MR16 6W LED Tricolour Non-Dimmable Lamp 12V
- MR16 LED Globe - Tri-Colour Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code | KEY-MR16-TRIO |
| Product Family | MR16 |
| Lamp Colour Temperature | 3K/4K/65K |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 50MM |
| Length (mm) | 55MM |
| Wattage | 6W |
| Lumen Output | 500LM-550LM |
| Input Voltage | 12V |
| Lamp Base | MR16 |
| Application | MR16 |
| CRI | <80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |
Original: $9.92
-65%$9.92
$3.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- MR16 LED Globe - Tri-Colour Switchable
- 3 Year Replacement Warranty
- Indoor Use Only
Specifications :
| Order Code | KEY-MR16-TRIO |
| Product Family | MR16 |
| Lamp Colour Temperature | 3K/4K/65K |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 60° |
| IP Rating | IP20 |
| Diameter (mm) | 50MM |
| Length (mm) | 55MM |
| Wattage | 6W |
| Lumen Output | 500LM-550LM |
| Input Voltage | 12V |
| Lamp Base | MR16 |
| Application | MR16 |
| CRI | <80 |
| Warranty Period | 3Y |
| Warranty Type | Replacement |























