
Havit Lille Black TRI Colour LED Garden Spot Light 24V Black HV1441T-BLK
Introducing the latest garden spotlight by Havit, featuring robust die-cast aluminium construction and cutting-edge LED technology.
- Experience the convenience of a single adjustable garden spotlight
- Sleek black aluminium poly powder coating for a modern look
- Pair with HV1441-POT for a complete setup (Post not included)
- Customise with an optional hood and honeycomb lens for tailored illumination
- Enjoy TRI color options: 3000k, 4000k, and 5500k
- Weather-resistant with an IP65 rating
- Operates at 24V DC input voltage with a 2.5W built-in LED
- Rest easy with a 3-year replacement warranty
Illuminate your outdoor space with confidence and style.
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
|---|---|
| Lumen Output: | Up to: 150lm |
| Globe Type | LED |
| Material/Finish | Aluminium |
| Height: | 80mm |
| Width: | 40mm |
| Voltage | 24V |
| IP Rating | 65 |
| Model | HV1441T-BLK |
| Warranty | 3 Years |
Original: $76.27
-65%$76.27
$26.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing the latest garden spotlight by Havit, featuring robust die-cast aluminium construction and cutting-edge LED technology.
- Experience the convenience of a single adjustable garden spotlight
- Sleek black aluminium poly powder coating for a modern look
- Pair with HV1441-POT for a complete setup (Post not included)
- Customise with an optional hood and honeycomb lens for tailored illumination
- Enjoy TRI color options: 3000k, 4000k, and 5500k
- Weather-resistant with an IP65 rating
- Operates at 24V DC input voltage with a 2.5W built-in LED
- Rest easy with a 3-year replacement warranty
Illuminate your outdoor space with confidence and style.
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
|---|---|
| Lumen Output: | Up to: 150lm |
| Globe Type | LED |
| Material/Finish | Aluminium |
| Height: | 80mm |
| Width: | 40mm |
| Voltage | 24V |
| IP Rating | 65 |
| Model | HV1441T-BLK |
| Warranty | 3 Years |
























