
Havit Lumo Aluminium Black Surface Mounted Ceiling Light HV5894W-BLK
The Lumo series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 8W (Included) |
| Lumens | 700lm |
| Colour Temp | 2700K - Warm White |
| Height: | 161mm |
| Width | 161mm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 54 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | HV5894W-BLK |
Original: $69.45
-65%$69.45
$24.31Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Lumo series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Globe Type | E27 |
|---|---|
| Lights | 1 Light |
| LED Globe | 8W (Included) |
| Lumens | 700lm |
| Colour Temp | 2700K - Warm White |
| Height: | 161mm |
| Width | 161mm |
| Material/Finish | Aluminium |
| IP Rating | 54 |
| Voltage | 240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | HV5894W-BLK |






















