
Havit Tenac Aluminium Black Tri Colour LED Bollard Light HV1693T-BLK-240V
The Tenac external bollard series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Lumen Output: | 740lm |
|---|---|
| Globe Type | E27 LED Tri-Colour |
| Wattage | 9 Watt |
| Input Voltage | 240v |
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Dimensions | 700mm x 100mm |
| IP Rating | 54 |
| Dimmable | No |
| CRI | 80 |
| Model | HV1693T-BLK-240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
Original: $112.72
-65%$112.72
$39.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Tenac external bollard series by Havit showcases a modern, cutting-edge design crafted from high-quality aluminium. This series offers a stylish and durable lighting solution for outdoor spaces, combining sleek aesthetics with top-notch materials to provide both form and function.
| Lumen Output: | 740lm |
|---|---|
| Globe Type | E27 LED Tri-Colour |
| Wattage | 9 Watt |
| Input Voltage | 240v |
| Colour Temp | Tri-Colour 3000K/4000K/5500K |
| Dimensions | 700mm x 100mm |
| IP Rating | 54 |
| Dimmable | No |
| CRI | 80 |
| Model | HV1693T-BLK-240V |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
























