
Reech Multi-purpose Modular Batten 1200mm/40W
Reech Multi-purpose Modular Batten is the perfect choice for your lighting needs. Fully compliant, it stands out with its long-life electronics and low energy consumption. With high-efficiency LED strips, it provides a powerful option to illuminate your space.
This product comes with a corridor mode option to adapt to different lighting requirements. Additionally, it is available with a microwave sensor model, allowing you to save energy and benefit from automatic detection.
Equipped with LiFePO4 lithium batteries, Reech Multi-purpose Modular Batten provides a reliable power source and is ideal for long-term use.
Features
- Fully compliant
- Long life electronics
- Low energy consumption
- High efficiency LED strips
- Corridor mode option available
- Microwave sensor model available
- Lithium batteries (LiFePO4
| Supply Voltage | 230V ~ 50Hz |
| Ambient Temperature | 0 –40°C |
| Classification | 2 |
| Wiring | Terminal block (1-16 m㎡) |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | Surface |
| ColourTemperature | 3000K/4000K/5700K |
| Rated Duration | 3 hours |
|
Code(Battery Code) |
3000mah |
| Type (Battery) | LiFePO4 |
| Voltage | 6.4V |
| Time (Charger) | 24 hours |
| Operation(Charger) | Variable |
Â
| LED Wattage | Â | |
| HF-6340EM | 1200 MM | 40W |
Â
| Compliance | |
| Standards | IEC 60598-2-22 IEC 60598-1 EN 55015 EN 61000-3-2 EN 61000-3-3 EN 62493 AS 2293.3 |
Â
Original: $85.66
-65%$85.66
$29.98Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reech Multi-purpose Modular Batten is the perfect choice for your lighting needs. Fully compliant, it stands out with its long-life electronics and low energy consumption. With high-efficiency LED strips, it provides a powerful option to illuminate your space.
This product comes with a corridor mode option to adapt to different lighting requirements. Additionally, it is available with a microwave sensor model, allowing you to save energy and benefit from automatic detection.
Equipped with LiFePO4 lithium batteries, Reech Multi-purpose Modular Batten provides a reliable power source and is ideal for long-term use.
Features
- Fully compliant
- Long life electronics
- Low energy consumption
- High efficiency LED strips
- Corridor mode option available
- Microwave sensor model available
- Lithium batteries (LiFePO4
| Supply Voltage | 230V ~ 50Hz |
| Ambient Temperature | 0 –40°C |
| Classification | 2 |
| Wiring | Terminal block (1-16 m㎡) |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | Surface |
| ColourTemperature | 3000K/4000K/5700K |
| Rated Duration | 3 hours |
|
Code(Battery Code) |
3000mah |
| Type (Battery) | LiFePO4 |
| Voltage | 6.4V |
| Time (Charger) | 24 hours |
| Operation(Charger) | Variable |
Â
| LED Wattage | Â | |
| HF-6340EM | 1200 MM | 40W |
Â
| Compliance | |
| Standards | IEC 60598-2-22 IEC 60598-1 EN 55015 EN 61000-3-2 EN 61000-3-3 EN 62493 AS 2293.3 |
Â















