
Telbix Aydin 28cm 1 Light Pendant Antique Gold AYDIN PE28-AB
The Aydin pendant light features a dome-shaped shade crafted from intricately perforated metal in an antique brass finish. The detailed cut-out pattern adds an elegant touch, casting beautiful shadows when the light is on. The pendant is suspended from a sturdy chain, which enhances its vintage-inspired design. Available in two sizes.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 32.5cm |
| Diameter | 28cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | AYDIN PE28-AB |
Original: $170.60
-65%$170.60
$59.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Aydin pendant light features a dome-shaped shade crafted from intricately perforated metal in an antique brass finish. The detailed cut-out pattern adds an elegant touch, casting beautiful shadows when the light is on. The pendant is suspended from a sturdy chain, which enhances its vintage-inspired design. Available in two sizes.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 32.5cm |
| Diameter | 28cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | AYDIN PE28-AB |
























