
Telbix LOGIK TRACK LIGHT 12W LOGIK TS55.3-BK
The Logik 3-light track light features integrated LED options in either 12-watt or 18-watt configurations, available in black or white finishes. Designed to enhance both residential and commercial spaces, this versatile lighting solution is perfect for illuminating artwork or objects. With a 3 CCT colour temperature selection of 2700K, 3000K, and 4000K, you can easily adjust the ambiance to suit your needs.
| Size / Length | 100cm |
|---|---|
| Lights | 3 Light |
| Globe Type | LED 2700K, 3000K, and 4000K |
| Wattage | 12 Watt |
| Lumens | 950lm |
| Dimmable | Yes - TRIAC |
| IP Rating | 20 |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | LOGIK TS55.3-BK |
Original: $82.09
-65%$82.09
$28.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Logik 3-light track light features integrated LED options in either 12-watt or 18-watt configurations, available in black or white finishes. Designed to enhance both residential and commercial spaces, this versatile lighting solution is perfect for illuminating artwork or objects. With a 3 CCT colour temperature selection of 2700K, 3000K, and 4000K, you can easily adjust the ambiance to suit your needs.
| Size / Length | 100cm |
|---|---|
| Lights | 3 Light |
| Globe Type | LED 2700K, 3000K, and 4000K |
| Wattage | 12 Watt |
| Lumens | 950lm |
| Dimmable | Yes - TRIAC |
| IP Rating | 20 |
| Warranty | 3 Year Replacement Warranty |
| Model | LOGIK TS55.3-BK |






