
Telbix Malin 1 Light Pendant Green MALIN PE-GN
The Malin Pendant, crafted from recycled fibers, offers acoustic benefits, reducing mid-frequency and voice noise by up to 25%. Available in three natural colors, this eco-friendly pendant combines sustainability with functionality, enhancing your space's aesthetics while providing effective noise reduction for a serene environment.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 27cm |
| Diameter | 43cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Fabric |
| Warranty | 3 Years |
| Model | MALIN PE-GN |
Original: $249.12
-65%$249.12
$87.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Malin Pendant, crafted from recycled fibers, offers acoustic benefits, reducing mid-frequency and voice noise by up to 25%. Available in three natural colors, this eco-friendly pendant combines sustainability with functionality, enhancing your space's aesthetics while providing effective noise reduction for a serene environment.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 27cm |
| Diameter | 43cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Fabric |
| Warranty | 3 Years |
| Model | MALIN PE-GN |
























