
Telbix Siedel 15 Light Pendant Copper SIEDEL PE15-CP
The Siedel range is an exquisite collection of French Provincial and vintage-style lighting fixtures, featuring a stunning copper finish that adds warmth and elegance to any space. Available in a variety of wall lights and pendants, the Siedel range offers flexibility with the option to include or exclude shades for a customised look that suits your decor. This collection blends timeless design with versatile functionality, making it perfect for both classic and contemporary interiors.
| Globe Included | No |
|---|---|
| Globe Type | E14 |
| Lights | 15 Light |
| Height: | 59cm (Frame) |
| Diameter | 93cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | SIEDEL PE15-CP |
Original: $498.96
-65%$498.96
$174.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Siedel range is an exquisite collection of French Provincial and vintage-style lighting fixtures, featuring a stunning copper finish that adds warmth and elegance to any space. Available in a variety of wall lights and pendants, the Siedel range offers flexibility with the option to include or exclude shades for a customised look that suits your decor. This collection blends timeless design with versatile functionality, making it perfect for both classic and contemporary interiors.
| Globe Included | No |
|---|---|
| Globe Type | E14 |
| Lights | 15 Light |
| Height: | 59cm (Frame) |
| Diameter | 93cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | SIEDEL PE15-CP |




















