
Telbix Skapa Pendant Light AB - SKAPA PE AB-OP
The Skapa pendant is your canvas for creativity—fully customisable with one or two glass shades in the shape of your choice. Mix and match throughout your space to create a cohesive look or a bold, unique statement that’s entirely your own. LED integrated with both up and down lighting, it delivers a warm 3000K glow—perfect for adding atmosphere with a modern edge.
| Voltage Input | 240v |
|---|---|
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
| No. Of Lights | 1 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | Integrated LED |
| Lumens | 1960lm |
| Lights | 1 Light |
| Height: | 20cm |
| Diameter | 43cm |
| Canopy Size: | Projection 4cm x Diameter 18cm |
| Dimmable | Yes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Glass |
| Wattage | 20w |
| Warranty | 3 Years Replacement |
| Model | SKAPA PE AB-OP |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Skapa pendant is your canvas for creativity—fully customisable with one or two glass shades in the shape of your choice. Mix and match throughout your space to create a cohesive look or a bold, unique statement that’s entirely your own. LED integrated with both up and down lighting, it delivers a warm 3000K glow—perfect for adding atmosphere with a modern edge.
| Voltage Input | 240v |
|---|---|
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
| No. Of Lights | 1 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | Integrated LED |
| Lumens | 1960lm |
| Lights | 1 Light |
| Height: | 20cm |
| Diameter | 43cm |
| Canopy Size: | Projection 4cm x Diameter 18cm |
| Dimmable | Yes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Glass |
| Wattage | 20w |
| Warranty | 3 Years Replacement |
| Model | SKAPA PE AB-OP |
























