
Telbix Tarson 3 Tier LED Pendant Black-Gold TARSON PE3T-BKGD
The Tarson Pendant Light is a modern and intriguing fixture, available in both single-tier and three-tier options. Featuring integrated LEDs that emit a warm 3000K colour temperature, it is crafted from durable iron. This pendant light adds a stylish and contemporary touch to any interior. The Tarson Pendant Light is a modern and intriguing fixture, available in both single-tier and three-tier options. Featuring integrated LEDs that emit a warm 3000K colour temperature, it is crafted from durable iron. This pendant light adds a stylish and contemporary touch to any interior.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 120W |
| Lumens | 2030lm |
| Height: | 200cm |
| Diameter | 99cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | Adjustable |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TARSON PE3T-BKGD |
Original: $998.64
-65%$998.64
$349.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Tarson Pendant Light is a modern and intriguing fixture, available in both single-tier and three-tier options. Featuring integrated LEDs that emit a warm 3000K colour temperature, it is crafted from durable iron. This pendant light adds a stylish and contemporary touch to any interior. The Tarson Pendant Light is a modern and intriguing fixture, available in both single-tier and three-tier options. Featuring integrated LEDs that emit a warm 3000K colour temperature, it is crafted from durable iron. This pendant light adds a stylish and contemporary touch to any interior.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 120W |
| Lumens | 2030lm |
| Height: | 200cm |
| Diameter | 99cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | Adjustable |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TARSON PE3T-BKGD |























