
Telbix Telbix Pelion 1 Light Pendant Chrome PELION PE1-CH
The Pelion pendant range offers a sophisticated lighting solution available in three versatile styles: one light, four light, and five light pendant. Each piece features a robust construction of iron and glass, showcasing an elegant ribbed glass design. Choose between two timeless finishes, antique gold or chrome, to complement any decor.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 23cm |
| Width | 18cm x 18cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 60cm+60cm+30cm (Adjustable) |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | PELION PE1-CH |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Pelion pendant range offers a sophisticated lighting solution available in three versatile styles: one light, four light, and five light pendant. Each piece features a robust construction of iron and glass, showcasing an elegant ribbed glass design. Choose between two timeless finishes, antique gold or chrome, to complement any decor.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 23cm |
| Width | 18cm x 18cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 60cm+60cm+30cm (Adjustable) |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | PELION PE1-CH |
























