
Telbix Tipico 6 Light LED Pendant Gun Metal TIPICO PE6-GM
The Tipico range offers elegant 6 or 9 light pendants available in gold or gunmetal finishes. These fixtures feature integrated LEDs that provide a warm 3000K colour temperature, combining sophisticated design with contemporary lighting technology.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| No. Of Lights | 6 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 36W |
| Lumens | 798lm |
| Height: | 13cm |
| Length | 130cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TIPICO PE6-GM |
Original: $370.47
-65%$370.47
$129.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Tipico range offers elegant 6 or 9 light pendants available in gold or gunmetal finishes. These fixtures feature integrated LEDs that provide a warm 3000K colour temperature, combining sophisticated design with contemporary lighting technology.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| No. Of Lights | 6 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 36W |
| Lumens | 798lm |
| Height: | 13cm |
| Length | 130cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TIPICO PE6-GM |
























