
Telbix Tipico 9 Light LED Pendant Gold TIPICO PE9-GD
The Tipico range offers elegant 6 or 9 light pendants available in gold or gunmetal finishes. These fixtures feature integrated LEDs that provide a warm 3000K colour temperature, combining sophisticated design with contemporary lighting technology.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| No. Of Lights | 9 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 54W (Total) |
| Lumens | 2066lm |
| Height: | 13cm |
| Diameter | 89cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TIPICO PE9-GD |
Original: $577.48
-65%$577.48
$202.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Tipico range offers elegant 6 or 9 light pendants available in gold or gunmetal finishes. These fixtures feature integrated LEDs that provide a warm 3000K colour temperature, combining sophisticated design with contemporary lighting technology.
| Colour Temp | 3000K - Warm White |
|---|---|
| No. Of Lights | 9 Light |
| Globe Included | Yes |
| Globe Type | LED 54W (Total) |
| Lumens | 2066lm |
| Height: | 13cm |
| Diameter | 89cm |
| Dimmable | No |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TIPICO PE9-GD |























