
Telbix TURIN 5 LIGHT PENDANT TURIN PE5-KH
The Turin range, available as a table lamp, floor lamp and pendant, features an iron construction with painted shades in black and khaki. Each fitting has adjustable shades, making it a versatile and elegant addition to any interior space.
| No. Of Lights | 5 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Width | 38cm |
| Length | 150cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TURIN PE5-KH |
Original: $220.57
-65%$220.57
$77.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Turin range, available as a table lamp, floor lamp and pendant, features an iron construction with painted shades in black and khaki. Each fitting has adjustable shades, making it a versatile and elegant addition to any interior space.
| No. Of Lights | 5 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Width | 38cm |
| Length | 150cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 3 Years |
| Model | TURIN PE5-KH |
























