
Telbix Velden 4 Light Pendant Copper VELDEN PE04-CP
The Velden range features a rich copper colour with iron construction and elegant glass shades. This collection is available as a wall light and in a variety of pendant styles, combining industrial strength with a warm, sophisticated finish.
| No. Of Lights | 4 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 54cm (Frame) |
| Diameter | 55cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | VELDEN PE04-CP |
Original: $277.68
-65%$277.68
$97.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Velden range features a rich copper colour with iron construction and elegant glass shades. This collection is available as a wall light and in a variety of pendant styles, combining industrial strength with a warm, sophisticated finish.
| No. Of Lights | 4 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 54cm (Frame) |
| Diameter | 55cm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 3 Years |
| Model | VELDEN PE04-CP |























