
52" Avoca Smart WIFI DC Ceiling Fan with Remote Control
| Brand | Martec Lighting |
| Product Type | Ceiling Fans |
| Colour | Matt Black, White/Oak, Matt White |
| Diameter | 1320mm |
| Height | 263mm |
| Material | ABS |
| Motor Wattage | 45w |
| Motor Type | DC |
| Number of Blades | 3 |
| Blade Pitch | 10° |
| Remote Control | Yes |
| Voltage | 220-240v |
|
Warranty Period
|
6* Year In-Home Warranty - *3 year In-Home + 3 Year Replacement Warranty on the motor only |
|
Air movement m3/hr
|
10,530mÂł/hr Max
|
Â
Dimensions :Â

Variants :Â
| Matt Back | Matt White | Matt White and Oak |
| MADC133MMR | MADC133WWR | MADC133WOR |
Original: $153.47
-65%$153.47
$53.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Martec Lighting |
| Product Type | Ceiling Fans |
| Colour | Matt Black, White/Oak, Matt White |
| Diameter | 1320mm |
| Height | 263mm |
| Material | ABS |
| Motor Wattage | 45w |
| Motor Type | DC |
| Number of Blades | 3 |
| Blade Pitch | 10° |
| Remote Control | Yes |
| Voltage | 220-240v |
|
Warranty Period
|
6* Year In-Home Warranty - *3 year In-Home + 3 Year Replacement Warranty on the motor only |
|
Air movement m3/hr
|
10,530mÂł/hr Max
|
Â
Dimensions :Â

Variants :Â
| Matt Back | Matt White | Matt White and Oak |
| MADC133MMR | MADC133WWR | MADC133WOR |


















