
52" Riviera WiFi DC Ceiling Fan White MRDC133W Martec Lighting
| Brand | Martec Lighting |
| Sku(s) | MRDC133W |
| Product Type | Ceiling Fans |
| Colour | Matt White |
| Diameter | ø1320mm (52”) |
| Height | 295mm |
| Canopy Diameter | ø160mm |
| Material | Steel |
| Motor Wattage | 33w |
| Motor Type | DC |
| Number of Blades | 3 |
| Blade Pitch | 13° |
| Blade Material | ABS |
| Remote Control | Yes |
| Voltage | 220-240v |
|
Air movement m3/hr
|
12,000mÂł/hr Max
|
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Martec Lighting |
| Sku(s) | MRDC133W |
| Product Type | Ceiling Fans |
| Colour | Matt White |
| Diameter | ø1320mm (52”) |
| Height | 295mm |
| Canopy Diameter | ø160mm |
| Material | Steel |
| Motor Wattage | 33w |
| Motor Type | DC |
| Number of Blades | 3 |
| Blade Pitch | 13° |
| Blade Material | ABS |
| Remote Control | Yes |
| Voltage | 220-240v |
|
Air movement m3/hr
|
12,000mÂł/hr Max
|


















