
Cougar Arcadia 3 Light Pendant Gold ARCA3PGLD
The Arcadia pendant range by Cougar is designed to perfectly complement your personal interior design concept thanks to its outstanding style that combines clear bevelled glass with brass metalware. It's transparent glass looks amazing when illuminated and creates a beautiful ambience that can be effectively integrated into a wide variety of interior styles.Â
| No. Of Lights | 3 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 470mm |
| Width | 270mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | ARCA3PGLD |
Original: $277.68
-65%$277.68
$97.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Arcadia pendant range by Cougar is designed to perfectly complement your personal interior design concept thanks to its outstanding style that combines clear bevelled glass with brass metalware. It's transparent glass looks amazing when illuminated and creates a beautiful ambience that can be effectively integrated into a wide variety of interior styles.Â
| No. Of Lights | 3 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 470mm |
| Width | 270mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | ARCA3PGLD |
























