
Cougar Clovelly 6 Light Pendant Gold CLOV6PGLD
The Clovelly pendant range by Cougar is designed to perfectly complement your personal interior design concept thanks to its outstanding style that combines unique curved glass with brass metalware. It's transparent glass looks amazing when illuminated and creates a beautiful ambience that can be effectively integrated into a wide variety of interior styles.Â
| No. Of Lights | 6 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 555mm |
| Width | 400mm |
| Canopy Size: | Canopy & Rod H: 160mm W: 107mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | CLOV6PGLD |
Original: $441.86
-65%$441.86
$154.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Clovelly pendant range by Cougar is designed to perfectly complement your personal interior design concept thanks to its outstanding style that combines unique curved glass with brass metalware. It's transparent glass looks amazing when illuminated and creates a beautiful ambience that can be effectively integrated into a wide variety of interior styles.Â
| No. Of Lights | 6 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E14 |
| Height: | 555mm |
| Width | 400mm |
| Canopy Size: | Canopy & Rod H: 160mm W: 107mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | CLOV6PGLD |
























