
Cougar Julia 1 Light Pendant Black Small or White Small
The Julia pendant range by Cougar features a simple yet striking design that creates a real impact whether it is hung alone or in multiples. Over the kitchen counter, on either side of the bed, wherever you choose, this is the multi tasking pendant you need!
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 320mm |
| Width | 250mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 12 Months |
| Model | JULI1PSBLK |
Original: $89.23
-65%$89.23
$31.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Julia pendant range by Cougar features a simple yet striking design that creates a real impact whether it is hung alone or in multiples. Over the kitchen counter, on either side of the bed, wherever you choose, this is the multi tasking pendant you need!
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 320mm |
| Width | 250mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal |
| Warranty | 12 Months |
| Model | JULI1PSBLK |
























