đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
HomeStore
Liptor Surface Mounted LED Bunker Light Small CCT 10w in Black or White Havit Lighting - HV36051T

1 / 8
Liptor Surface Mounted LED Bunker Light Small CCT 10w in Black or White Havit Lighting - HV36051T
Features:
- Surface mounted LED oyster
- Aluminium powder coated black or white finish
- 120° beam angle
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- Built in 10w LED
- 3 Years replacement warranty
Specification:
- Product Name: Liptor
- Material: Aluminium
- Colour: Black or White
- IP Rating: IP54
- Lamp Base: Built in LED
- CRI: >80
- Wiring: Parallel
- Dimmable: No
- Warranty: 3 Years Replacement
Dimension:
- Diameter: ø200mm
- Height: 50mm
| Order Code | Colour | Colour Temperature | Lumens |
Included LED |
| HV36051T-BLK |
Black | 3000K 4000K 5500K |
440lm 480lm 450lm |
Tri-Colour 10w Built in LED |
| HV36051T-WHT |
White | 3000K 4000K 5500K |
440lm 480lm 450lm |
Tri-Colour 10w Built in LED |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36051T-BLK, HV36051T-WHT |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black, White |
| Height | 50mm |
| Diameter | ø200mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 10w |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000K, 4000K, 5500K |
| Lumens | 440lm, 480lm, 450lm |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 120° |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 3 Years |
Select Choose Colour
From $30.23
Original: $86.36
-65%Liptor Surface Mounted LED Bunker Light Small CCT 10w in Black or White Havit Lighting - HV36051T—
$86.36
$30.23Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Features:
- Surface mounted LED oyster
- Aluminium powder coated black or white finish
- 120° beam angle
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- Built in 10w LED
- 3 Years replacement warranty
Specification:
- Product Name: Liptor
- Material: Aluminium
- Colour: Black or White
- IP Rating: IP54
- Lamp Base: Built in LED
- CRI: >80
- Wiring: Parallel
- Dimmable: No
- Warranty: 3 Years Replacement
Dimension:
- Diameter: ø200mm
- Height: 50mm
| Order Code | Colour | Colour Temperature | Lumens |
Included LED |
| HV36051T-BLK |
Black | 3000K 4000K 5500K |
440lm 480lm 450lm |
Tri-Colour 10w Built in LED |
| HV36051T-WHT |
White | 3000K 4000K 5500K |
440lm 480lm 450lm |
Tri-Colour 10w Built in LED |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36051T-BLK, HV36051T-WHT |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black, White |
| Height | 50mm |
| Diameter | ø200mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 10w |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000K, 4000K, 5500K |
| Lumens | 440lm, 480lm, 450lm |
| Dimmable | No |
| Beam Angle | 120° |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 3 Years |





