
Pierre 1 Light Pendant Black or Gold
The Pierre series by Cougar Lighting features on-trend black metalware with clear conical glass. The transparent glass shade allows the light from the lamp to radiate powerfully and unfiltered in all directions, providing wide-ranging lighting that can be used for general illumination in any space.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 420mm |
| Width | 245mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | PIER1PBLK |
Original: $134.91
-65%$134.91
$47.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Pierre series by Cougar Lighting features on-trend black metalware with clear conical glass. The transparent glass shade allows the light from the lamp to radiate powerfully and unfiltered in all directions, providing wide-ranging lighting that can be used for general illumination in any space.
| No. Of Lights | 1 Light |
|---|---|
| Globe Included | No |
| Globe Type | E27 |
| Height: | 420mm |
| Width | 245mm |
| Dimmable | Yes, With Dimmable Globes |
| Suspension | 200cm |
| Material/Finish | Metal/Glass |
| Warranty | 12 Months |
| Model | PIER1PBLK |
























