
Roto LED Bunker Light Tri-Colour in Black Havit Lighting - HV36003T-BLK
- Bunker light
- Aluminium poly powder coated black
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- Built in 10w LED
- 2 years replacement warranty
Order Code:
- HV36003T-BLK
| Colour Temp |
Lumens |
|
3000k 4000k 5500k |
520lm 600lm 570lm |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36003T-BLK |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black |
| Diameter | ø183mm |
| Depth | 66mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 520lm, 600lm, 570lm |
| Warranty | 2 Years |
Original: $73.21
-65%$73.21
$25.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Bunker light
- Aluminium poly powder coated black
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- Built in 10w LED
- 2 years replacement warranty
Order Code:
- HV36003T-BLK
| Colour Temp |
Lumens |
|
3000k 4000k 5500k |
520lm 600lm 570lm |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36003T-BLK |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black |
| Diameter | ø183mm |
| Depth | 66mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 520lm, 600lm, 570lm |
| Warranty | 2 Years |






















