
Roto LED Bunker Light With Eyelid CCT in Black Havit Lighting - HV36012T-BLK
- Bunker light with Eyelid
- Aluminium poly powder coated black
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- Built in 10w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36012T-BLK |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black |
| Diameter | ø183mm |
| Depth | 66mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 360lm, 410lm, 390lm |
| Warranty | 2 Years |
Original: $73.21
-65%$73.21
$25.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Bunker light with Eyelid
- Aluminium poly powder coated black
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- TRI Colour
- Built in 10w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV36012T-BLK |
| Product Type | Bunker Light |
| Colour | Black |
| Diameter | ø183mm |
| Depth | 66mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Colour Temperature | CCT (3000k-4000k-5500k) |
| Lumens | 360lm, 410lm, 390lm |
| Warranty | 2 Years |






















