2x3w Lisse Up/Down LED Wall Light 240v Outdoor Havit Lighting - HV3642T-BLK-240V, HV3642T-WHT-240V

2x3w Lisse Up/Down LED Wall Light 240v Outdoor Havit Lighting - HV3642T-BLK-240V, HV3642T-WHT-240V
- LISSE Up & down wall light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC
- Built in 2x 3w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3642T-BLK-240V, HV3642T-WHT-240V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 115mm |
| Height | 90mm |
| Material | Aluminium Poly Powder Coated |
| Wattage | 2x3w |
| Bulbs Required | 2 |
| Globe Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 180lm, 187lm, 195lm |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- LISSE Up & down wall light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v AC
- Built in 2x 3w LED
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3642T-BLK-240V, HV3642T-WHT-240V |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 115mm |
| Height | 90mm |
| Material | Aluminium Poly Powder Coated |
| Wattage | 2x3w |
| Bulbs Required | 2 |
| Globe Type | LED |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 180lm, 187lm, 195lm |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 Years |






















