
Matt Silver Fixed Down Wall Light Tivah Havit Lighting - HV1145T, HV1147GU10T, HV1147MR16T
- Tivah Fixed Down Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Silver
- Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Part Number | Colour Temp | Lumens | Included LED |
| HV1145T |
3000k 4000k 5500k |
200-560lm 255-595lm 270-630lm |
3/5/7w 240v GU10 |
| HV1147GU10T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 240v GU10 |
| HV1147MR16T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 12v DC MR16 |
Â
Superseded from codes: HV1145W, HV1145C, HV1146, HV1147GU10W, HV1147GU10C, HV1147MR16W, HV1147MR16C
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1147GU10T, HV1147MR16T, HV1145T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Silver |
| Length | 85mm |
| Diameter | 60mm |
| Height | 125mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 3/5/7w, 5w, 5w |
| Bulbs Required | 1 |
| Bulb Type | GU10, GU10, MR16 |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k + 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 Years |
Original: $49.64
-65%$49.64
$17.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Fixed Down Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Silver
- Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Part Number | Colour Temp | Lumens | Included LED |
| HV1145T |
3000k 4000k 5500k |
200-560lm 255-595lm 270-630lm |
3/5/7w 240v GU10 |
| HV1147GU10T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 240v GU10 |
| HV1147MR16T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 12v DC MR16 |
Â
Superseded from codes: HV1145W, HV1145C, HV1146, HV1147GU10W, HV1147GU10C, HV1147MR16W, HV1147MR16C
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1147GU10T, HV1147MR16T, HV1145T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Silver |
| Length | 85mm |
| Diameter | 60mm |
| Height | 125mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 3/5/7w, 5w, 5w |
| Bulbs Required | 1 |
| Bulb Type | GU10, GU10, MR16 |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k + 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 Years |














