Tivah Matt Silver Single Adjustable Wall Light Havit Lighting - HV1245T, HV1247GU10T, HV1247MR16T

Tivah Matt Silver Single Adjustable Wall Light Havit Lighting - HV1245T, HV1247GU10T, HV1247MR16T
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Silver
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k, 5500k
- IP Rating: IP65
- Beam Angle (HV1247): 60 degrees
- Beam Angle (HV1245): 120 degrees
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Part Number | Colour Temp | Lumens | Included LED |
| HV1245T |
3000k 4000k 5500k |
200-560lm 255-595lm 270-630lm |
3/5/7w 240v GU10 |
| HV1247GU10T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 240v GU10 |
| HV1247MR16T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 12v DC MR16 |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1247GU10T, HV1247MR16T, HV1245T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Silver |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Projection | 175mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10, MR16 |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Warranty | 3 Years |
Original: $53.74
-65%$53.74
$18.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Silver
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k, 5500k
- IP Rating: IP65
- Beam Angle (HV1247): 60 degrees
- Beam Angle (HV1245): 120 degrees
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Part Number | Colour Temp | Lumens | Included LED |
| HV1245T |
3000k 4000k 5500k |
200-560lm 255-595lm 270-630lm |
3/5/7w 240v GU10 |
| HV1247GU10T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 240v GU10 |
| HV1247MR16T |
3000k 4000k 5500k |
270lm 285lm 300lm |
5w 12v DC MR16 |
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1247GU10T, HV1247MR16T, HV1245T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Silver |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Projection | 175mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10, MR16 |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Warranty | 3 Years |














