Accord Adjustable LED Wall Light 1Lt TRI Colour 5w in Black/White Havit Lighting - HV3630T-BLK, HV3630T-WHT

Accord Adjustable LED Wall Light 1Lt TRI Colour 5w in Black/White Havit Lighting - HV3630T-BLK, HV3630T-WHT
Description:
- ACCORD square Single Adjustable wall pillar light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v ACÂ
- 5w GU10 LED globe
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3630T-BLK, HV3630T-WHT |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 100mm |
| Height | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10 LED |
| Wattage | 5w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 Years |
Original: $45.54
-65%$45.54
$15.94Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Description:
- ACCORD square Single Adjustable wall pillar light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input Voltage: 240v ACÂ
- 5w GU10 LED globe
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3630T-BLK, HV3630T-WHT |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Black, White |
| Width | 100mm |
| Height | 90mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10 LED |
| Wattage | 5w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 Years |
























