
Antique Brass Double Adjustable Wall Light Havit Lighting - HV1395T-HV1397T
- Tivah Double Adjustable Wall Pillar Light
- Solid Brass with Antique Brass Finish
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour Â
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1397GU10T, HV1397MR16T, HV1395T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Antique Brass |
| Width | 135mm |
| Height | 175mm |
| Wattage | 3/5/7w |
| Bulbs Required | 2 |
| Globe Type | GU10 |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC / 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3YW |
Original: $283.95
-65%$283.95
$99.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Double Adjustable Wall Pillar Light
- Solid Brass with Antique Brass Finish
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour Â
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1397GU10T, HV1397MR16T, HV1395T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Antique Brass |
| Width | 135mm |
| Height | 175mm |
| Wattage | 3/5/7w |
| Bulbs Required | 2 |
| Globe Type | GU10 |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC / 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3YW |
























