Integra Outdoor LED Wall Light in Matt Black or White 6w Tricolour LED Up and Down Wall Light

Integra Outdoor LED Wall Light in Matt Black or White 6w Tricolour LED Up and Down Wall Light
Integra presents a wall light featuring a modern and robust design, seamlessly suitable for both indoor and outdoor settings. An ideal lighting solution for pathways, entryways, and the surroundings of your home, this up/down wall light boasts an IP54 rating and incorporates two high-output LEDs for optimal illumination.
Â
| Brand | Martec Lighting |
| Sku(s) | MLXI3456M, MLXI3456W |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Black, White |
| Length | 115mm |
| Width | 90mm |
| Height | 30mm |
| Material | Powder coated Aluminium |
| Wattage (Max) | 2x3w |
| Globe Type | LED |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5000k |
| Lumens | 350lm |
| Dimmable | No |
| CRI | >80 |
| Beam Angle | 150° |
| Voltage | 220-240v |
| IP Rating | IP54 |
Original: $30.69
-65%$30.69
$10.74Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Integra presents a wall light featuring a modern and robust design, seamlessly suitable for both indoor and outdoor settings. An ideal lighting solution for pathways, entryways, and the surroundings of your home, this up/down wall light boasts an IP54 rating and incorporates two high-output LEDs for optimal illumination.
Â
| Brand | Martec Lighting |
| Sku(s) | MLXI3456M, MLXI3456W |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Black, White |
| Length | 115mm |
| Width | 90mm |
| Height | 30mm |
| Material | Powder coated Aluminium |
| Wattage (Max) | 2x3w |
| Globe Type | LED |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5000k |
| Lumens | 350lm |
| Dimmable | No |
| CRI | >80 |
| Beam Angle | 150° |
| Voltage | 220-240v |
| IP Rating | IP54 |
























