
Matt Black Up/Down Wall Pillar Light Havit Lighting - HV1025T, HV1027GU10T, HV1027MR16T
- Tivah Up & Down Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Black
- Includes Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Beam Angle (HV1025): 60 degrees
- Beam Angle (HV1027): 120 degrees
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1027GU10T, HV1027MR16T, HV1025T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Black |
| Length | 85mm |
| Diameter | 60mm |
| Height | 210mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 3/5/7w, 5w, 5w |
| Bulb Type | GU10, GU10, MR16 |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k + 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 Years |
Original: $64.33
-65%$64.33
$22.52Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Up & Down Wall Pillar Light
- Aluminium Poly Powder Coated Black
- Includes Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Beam Angle (HV1025): 60 degrees
- Beam Angle (HV1027): 120 degrees
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1027GU10T, HV1027MR16T, HV1025T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Matt Black |
| Length | 85mm |
| Diameter | 60mm |
| Height | 210mm |
| Material | Aluminium |
| Wattage (max) | 3/5/7w, 5w, 5w |
| Bulb Type | GU10, GU10, MR16 |
| Bulb Included | Yes |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k + 5500k |
| Lumens | 200-560lm, 255-595lm, 270-630lm, 270lm, 285lm, 300lm |
| Voltage | 240v AC, 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 3 Years |
























