Titanium Aluminium Single Adjustable Wall Light Havit Lighting - HV1285T, HV1287GU10T, HV1287MR16

Titanium Aluminium Single Adjustable Wall Light Havit Lighting - HV1285T, HV1287GU10T, HV1287MR16
Â
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Titanium Coloured Aluminium
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1287GU10T, HV1287MR16T, HV1285T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Titanium |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10, MR16 |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 560/595/630lm, 270/285/300lm |
| Warranty | 3 Years |
Original: $60.45
-65%$60.45
$21.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Â
- Tivah Single Adjustable Wall Pillar Light
- Titanium Coloured Aluminium
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1287GU10T, HV1287MR16T, HV1285T |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Titanium |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Material | Aluminium |
| Bulb Required | 1 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | GU10, MR16 |
| Wattage | 3/5/7w, 5w |
| Voltage | 240v AC or 12v DC |
| IP Rating | IP65 |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 560/595/630lm, 270/285/300lm |
| Warranty | 3 Years |
























