Tivah Double Adjustable Wall Pillar Light With Sensor CCT in 316 Stainless Steel Havit Lighting - HV1305T-PIR, HV1306T-PIR

Tivah Double Adjustable Wall Pillar Light With Sensor CCT in 316 Stainless Steel Havit Lighting - HV1305T-PIR, HV1306T-PIR
- Tivah Double Adjustable Spot Lights with Sensor
- Stainless Steel 316 Marine Grade
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- 120° Sensor Detection
- Up to 10m detection range
- Lux and time settings on sensor
- Manual override
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1305T-PIR, HV1306T-PIR |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Stainless Steel |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Base Diameter | ø100mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 3/5/7w, 2x 12w |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k + 5500k) |
| Lumens | 2x 1080lm, 2x 1140lm, 2x 1200lm |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Dimmable | No |
| Warranty | 3 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Double Adjustable Spot Lights with Sensor
- Stainless Steel 316 Marine Grade
- Matching Backing Plate
- 90° Tilt & 270° Swivel
- High Output Reflector To Maximise Light
- 120° Sensor Detection
- Up to 10m detection range
- Lux and time settings on sensor
- Manual override
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1305T-PIR, HV1306T-PIR |
| Product Type | Outdoor Wall Light |
| Colour | Stainless Steel |
| Height | 110mm |
| Diameter | ø60mm |
| Base Diameter | ø100mm |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 2x 3/5/7w, 2x 12w |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k + 5500k) |
| Lumens | 2x 1080lm, 2x 1140lm, 2x 1200lm |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Dimmable | No |
| Warranty | 3 Years |
























