
Tivah Up/Down Wall Pillar Light TRI Colour in Copper Havit Lighting - HV1015T-HV1017T
- Tivah Up & Down Wall Pillar Light
- Solid Copper
- Includes Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1017GU10T, HV1017MR16T, HV1015T |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Copper |
| Height | 210mm |
| Diameter | ø60mm |
| Material | Solid Copper |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 540lm, 570lm, 600lm |
| Warranty | 3 Years |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tivah Up & Down Wall Pillar Light
- Solid Copper
- Includes Matching Backing Plate
- High Output Reflector To Maximise Light
- TRI Colour
- 3000k, 4000k + 5500k
- IP Rating: IP65
- Input Voltage: 240v AC or 12v DC
- 3 Years Replacement Warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV1017GU10T, HV1017MR16T, HV1015T |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Copper |
| Height | 210mm |
| Diameter | ø60mm |
| Material | Solid Copper |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Included | Yes |
| Bulb Type | LED |
| Wattage | 10w |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 240v |
| Colour Temperature | CCT (3000k, 4000k, 5500k) |
| Lumens | 540lm, 570lm, 600lm |
| Warranty | 3 Years |
























