Veldi Up & Down LED Wall Light TRI Colour in Black/White/316 Stainless Steel Havit Lighting - HV3633T

Veldi Up & Down LED Wall Light TRI Colour in Black/White/316 Stainless Steel Havit Lighting - HV3633T
- Square up & down wall pillar light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- 2 x 5w GU10 LED globesÂ
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3633T-BLK, HV3633T-WHT, HV3633T-SS316 |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White, Stainless Steel |
| Height | 182mm |
| Length | 92mm |
| Width | 63mm |
| Material | Stainless Steel, Glass |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Type | GU10 |
| Wattage | 10w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 540lm, 570lm, 600lm |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years |
Original: $81.98
-65%$81.98
$28.69Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Square up & down wall pillar light
- Tempered glass
- TRI Colour
- IP rating: IP54
- Input voltage: 240v AC
- 2 x 5w GU10 LED globesÂ
- 2 years replacement warranty
| Brand | Havit Lighting |
| Sku(s) | HV3633T-BLK, HV3633T-WHT, HV3633T-SS316 |
| Product Type | Outdoor Up/Down Wall Light |
| Colour | Black, White, Stainless Steel |
| Height | 182mm |
| Length | 92mm |
| Width | 63mm |
| Material | Stainless Steel, Glass |
| Bulb Required | 2 |
| Bulb Type | GU10 |
| Wattage | 10w |
| Colour Temperature | 3000k, 4000k, 5500k |
| Lumens | 540lm, 570lm, 600lm |
| Voltage | 240v |
| IP Rating | IP54 |
| Warranty | 2 years |
























